Piłkarze Podbeskidzia podejrzani o korupcję!

Źle się dzieje. Jak poinformował blog „Piłkarska Mafia” do Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej trafił akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, którym zarzucono ustawianie meczów miejscowego Podbeskidzia. W gronie tym jest dwóch piłkarzy „Górali”.

Akt oskarżenia został stworzony w oparciu o dwa mecze, które były rozgrywane na drugoligowym poziomie w 2006 roku:

Radomiak Radom – Podbeskidzie Bielsko Biała (15 kwietnia 2006) 1:2
i Podbeskidzie Bielsko Biała – ŁKS Łódź (5 maja 2006) 1:0

Oskarżeni o ustawienie meczów zostali: Piotr D., Paweł S., Dariusz K., Mariusz S. oraz Tomasz G. (podkreśleni piłkarze, którzy nadal występują w Podbeskidziu). Jak możemy przeczytać dalej na blogu „Piłkarska Mafia”: – Piotr D. został oskarżony o przyjęcie 5 tys. zł za odpuszczenie przez zawodników Radomiaka meczu z Podbeskidziem. Pieniądze mieli przekazać, także oskarżeni: Paweł S., Dariusz K. oraz Mariusz S. Z kolei Tomasza G. oskarżono o złożenie się z premii meczowej na łapówkę dla Piotra D. Pieniądze miał bezpośrednio przekazać Piotrowi D. jego znajomy z gry w Wiśle Płock Paweł S. 

Dodatkowo prokuratura oskarżyła Dariusza K. oraz Mariusza S. o wręczenie 10 tys. zł łapówki Piotrowi W. - sędziemu meczu Podbeskidzia z ŁKS. W zamian arbiter miał gwizdać na korzyść gospodarzy meczu. Za ustawienie tego meczu został już skazany sędzia Piotr W. oraz b. gracz Podbeskidzia Grzegorz P.

Oznacza to, że w przypadku udowodnienia winy, piłkarze aktualnie grający w Podbeskidziu zostaną zawieszeni oraz klub rozwiąże z nimi kontrakty. Co ciekawe obaj wystąpili w inaugurującym spotkaniu z Lechią Gdańsk. Oficjalna strona klubu na razie na ten temat milczy, zapewne czekając do wyjaśnienia się sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>